Extrakční čištění

Jedná se o čištění mokrou formou, kdy je čisticí roztok pod tlakem vpraven hluboko do vlákna čištěného materiálu …

Čisticí prostředky jsou biologicky odbouratelné, nemají nepříznivé účinky na zdraví člověka, nemají bělící účinky a nezpůsobují tedy zesvětlení čištěného materiálu.

Na trhu jsou dostupné stroje s různými principy čištění.

Jeden typ stroje ke vstřikování roztoku používá hliníkovou hubici s tryskami. Stejná tryska následně odsaje špínu do sběrné nádoby.

Nevýhodou může být nedostatečné prokartáčování čištěných podlah. V textilu zůstává více špíny a vody. Následné vysychání může trvat déle.

Výhodou je menší riziko mechanického porušení a vytahání vlasu čištěného materiálu.

Druhý typ stroje používá pro textilní podlahoviny speciální nástavec s válcovým rotačním kartáčem. Dosahuje se vyšší efektivity odstranění nečistot z koberce. S pomocí kartáčů je vstřikovaný roztok zapraven do vláken koberce. Čistící roztok špínu rozpustí a výkonný vysavač ji z hloubky vláken odsaje do sběrné nádoby.

Při tomto způsobu není potřeba používat k čištění takové množství vody, jako je tomu v případě hubice bez rotačního kartáče. Doba schnutí je tedy kratší, pohybuje se mezi 1 až 2 hodinami.

Během čištění je zapotřebí podlahoviny proplachovat čistou vodou. Hlavním důvodem je očištění vláken koberce od zbytků chemického čisticího roztoku, který by na sebe v případě nedostatečného odstranění mohl vázat další nečistoty.

Naše firma nabízí čištění pomocí stroje, který disponuje nástavcem s válcovým kartáčem vhodným pro větší plochy. Zároveň máme k dispozici speciální hliníkovou hubici s tryskami pro menší typy čalounění jako židle, pohovky, křesla, matrace.